Jak urządzić kuchnię ze smakiem?

Nie wiesz jak urządzić kuchnię, a chciałbyś zdecydować się na rozwiązanie jakim jest salon połączony z kuchnią? Jedni wolą samodzielne pomieszczenia, inni lubią je łączyć, ponieważ zyskują wtedy więcej przestrzeni. Jak umiejętnie urządzić kuchnię z salonem?

fototapety do kuchni

Otwarta przestrzeń powoduje, że pomieszczenie i całe mieszkanie wydają się większe, zwłaszcza gdy powierzchnia mieszkalna nie jest dużych gabarytów. Do tego domownicy mogą być w stałym kontakcie ze sobą, co chwalą sobie przede wszystkim rodzice małych dzieci. Taka aranżacja też wygląda nowocześnie. Po stronie wad z kolei należy wymienić, że salon połączony z kuchnią traci swój wypoczynkowy i gościnny charakter. Do tego zapachy i dźwięki rozchodzą się po całym mieszkaniu, co bywa uciążliwe szczególnie w czasie przyjmowania gości.

Łączenie pomieszczeń- zalety i wady

Salon połączony z kuchnią to spora oszczędność miejsca. Na wady, które wytykają przeciwnicy, na szczęście mamy dziś skuteczne rozwiązania, takie jak zaawansowane okapy kuchenne, które są ciche i pochłaniają wszystkie zapachy, a do tego naprawdę dobrze wyglądają. Urządzając połączona przestrzeń, warto mieć na uwadze spójność stylistyczną obu części oraz ich funkcjonalność. Najczęstszymi rozwiązaniami w tego typu aranżacjach jest umowne oddzielenie części kuchennej od salonowej. Można to zrobić poprzez odpowiednie ustawienie mebli. Granicę może wyznaczać sofa, wyspa kuchenna, barek lub stół. Coraz częściej spotyka się także przeszklone ścianki czy składane, np. harmonijkowe drzwi. Inna opcja, to wyznaczenie granicy poprzez zmianę pokrycia podłogi – połączenie drewna w salonie z płytkami w kuchni. Warto też włączyć coś, co jeszcze niedawno było przereklamowane. Mianowicie chodzi o fototapety. Dziś czasy się zmieniły, fototapety są piękną sztuką – najczęściej są to zdjęcia o bardzo dużej rozdzielczości, które nadają wnętrzu kształt i charakter.

Grafika na szkle w postaci fototapety

Jeśli chodzi o kuchnie są doceniane jako grafika za szkłem. Nie tylko pięknie komponują się z meblami ale i też chronią ścianę przed kontaktem z tłuszczem. Po gotowaniu wystarczy tylko przetrzeć szkło a ściana i grafika w szkle nie zostaną zniszczone. Obecnie takie zastosowania są najnowszymi trendami mody i warto stosować je wszędzie.

Nowe wnętrze w 5 minut? Czemu nie!

Mnóstwo osób chce zmienić wygląd wnętrza bez przymusu przeprowadzania kosztownego często remontu lub też czasochłonnych prac malarskich. W takim przypadku doskonałą opcją będzie wybór fototapety okna z widokiem lub też innym motywem dostępnym na naszej stronie internetowej. Każda fototapeta jest nie tylko atrakcyjna cenowo, ale również łatwa w montażu. Nie wymaga angażowania ekipy malarskiej, co czyni to rozwiązanie bardzo wygodnym. Jest to jeden z wielu powodów, dla których coraz większa liczba klientów decyduje się na ich zakup. Pamiętajmy o tym, że dawne fototapety różnią się kolosalnie od tych z minionych lat. Ba! Można nawet i rzec, że jedyne co je łączy to nazwa.

Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że kuchnia, w której nie znajduje się przepiękna grafika odbiega od tych, które taką posiadają. Jeśli chcesz zmienić swoje wnętrze w szybki i prosty sposób powinieneś postawić na sprawdzone rzeczy jakimi są fototapety.

Wpis powstał na podstawie informacji zawartych na stronie https://www.dekowizja.pl, wiodącego producenta fototapet, również do kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *